Marka Güvenilirliğini “Native Reklamlar” ile Artırın!

Nielsen tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre,
Tüketicilerin %58’i editoryal içerikleri güvenilir bulduklarını,
%70’i de markaya ilişkin bilgilendirme için standart reklamlar yerine tükettikleri bir içerikle birlikte bilginin aktarılmasını tercih ettiklerini ifade ediyorlar.

Marka mesajını hedef müşterilere iletebilmek amacıyla birçok marka çeşitli pazarlama araçlarından faydalanıyor ve bu doğrultuda firmalar yıllık cirolarının ortalama%10’unu pazarlama harcamaları için ayırıyor.

10 milyon marka

Ancak Dünya genelinde yaklaşık 10 milyon marka olduğu göz önünde bulundurulduğunda, giderek daha fazla pazarlama içeriğine maruz kalan tüketicilerin ilgilerini çekebilmek önemli bir başarı faktörüne dönüşüyor.

Tüketicilerin daha fazla ilgilendiği ve etkileşime geçtiği pazarlama araçlarını dikkate alarak yapılan pazarlama planları, yapılan yatırımlardan daha yüksek geri dönüş vaad ediyor.

Geçtiğimiz yıl Nielsen tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre,

  • Tüketicilerin %58’i editoryal içerikleri güvenilir bulduklarını,
  • %70’i de markaya ilişkin bilgilendirme için standart reklamlar yerine tükettikleri bir içerikle birlikte bilginin aktarılmasını tercih ettiklerini ifade ediyorlar.

Kullanıcı Etkileşimi Yüksek Native Reklamlar Umut Vaad Ediyor

Tükettikleri içerikle birlikte kendilerine sunulan/tanıtılan ürün/hizmete ilişkin daha ilgili davranan kullanıcılara erişmek üzere, yüksek kullanıcı etkileşimi ile Native Reklamlar markalar için umut vaat ediyor.

Marka mesajının kullanıcıların ilgilendikleri içeriklere, içeriğin doğallığını bozmayacak şekilde yerleştirilmesine dayanan Native Reklamlar kullanıcının marka ile doğal yollarla karşılaşmasını ve etkileşime geçmesini sağlıyor.

Native Reklam modelinde “markayı içeriğin tüketilme süreci içinde ve içeriğin doğasına uygun şekilde hedef kitle ile buluşturmak” en önemli başarı faktörü. Dolayısıyla bu modele uygun reklam içeriği üretimi oldukça önemli bir kavram olarak öne çıkıyor.

“Mynet Content Studio” Markalı İçerik Çözüm Ortağınız

Sektördeki Native Reklam üretim ve yayım ihtiyacına cevap vermek üzere, bu yılın başında Mynet bünyesinde kurulan “Content Studio”’, uzman editörler, sosyal medya fenomenleri, bloggerlar ve video prodüksiyon ekibinden oluşan yaratıcı kadrosuyla Native Reklam içerikleri üretiyor ve içeriğin dağıtımını gerçekleştiriyor.

  • Liste
  • Quiz
  • Makale
  • Galeri
  • Video
  • İnteraktif liste
  • İnfografik modelinde markalara özel üretilen içerikler kullanıcı etkileşimi ve sosyal paylaşımı yüksek içerik modelleri ile birlikte sunuluyor.

Yüksek Kullanıcı Etkileşimi

Mynet Content Studio tarafından üretilen Native Reklamlarla kullanıcıların etkileşime geçme oranı (CTR) içeriğin konusuna ve türüne göre değişiklik göstermekle birlikte
%2-15 aralığında gerçekleşiyor.

Mynet Content Studio tarafından üretilmiş Native Reklam örneklerini görmek için tıklayın.

 

Faydalanılan Kaynaklar:
http://www.insightsinmarketing.com
http://www.cmocouncil.org/
http://www.the-cma.com/

Marka Güvenilirliğini “Native Reklamlar” ile Artırın!