Mynet Content Studio’dan Yaratıcı Reklam Çözümleri

Mynet Content Studio’nun Mayıs ayında hazırladığı Native ve Rich Media reklam uygulamalarından en beğenilenleri sizin için bir araya getirdik.

İpek Kağıt / Selpak – Tuvalete Merhaba

Selpak için ‘’Çocuklarda Tuvalet Eğitimine Geçişin Püf Noktaları’’ başlıklı bir native liste içeriği hazırlandı. Okuyucuya faydalı bilgiler sunulması üzerine kurgulanan içerikte, hedef kitlemiz olan annelerin çocukların tuvalet eğitiminde karşılaşabilecekleri sorunlara ve bu sorunlarla nasıl başa çıkabileceklerine değinildi. İçerik markaya ait video ile desteklendi. İçerik aynı zamanda mobil platformda Facebook Instant Article formatında da yayınlandı ve ‘’Selpak Tuvalete Merhaba’’ Facebook sayfasına yönlendirme yapıldı.

Reklamveren: İpek Kağıt – Selpak
Kampanya: ” Tuvalete Merhaba / Native Liste ”
Yayın Yeri: Mynet Anne & Çocuk

Avon – Sihirli Ayna

Avon için hazırlanan Native içerikte; Avon markasının yeni applikasyonu olan Sihirli Ayna uygulamasının okuyucuya tanıtılması hedeflendi. Uygulamanın vaadine uygun olarak ‘’Kadınların yüz şekline uygun makyaj yapmasının’’ önemine değinilen içeriğin sonunda kullanıcıların andorid ve ios ile uyumlu olarak uygulamayı indirmeleri için gereken yönlendirme yapıldı.

Reklamveren: Avon
Kampanya: ” Sihirli Ayna / Native Makale ”
Yayın Yeri: Mynet Kadın 

Persil – Yeşil Baloncuklar

Persil Sıvı Deterjan için hazırlanan çalışmada markanın reklam videosunu, eğlenceli bir şekilde kullanıcılara sunabileceğimiz bir rich media hazırlandı. Kullanıcı banner alanında yer alan reklam ile etkileşime girdiğinde, sayfaya bir anda Persil’in yeşil enerji baloncukları doluşmaya başladı. Bu aksiyonla birlikte kampanya videosu kullanıcılara sunuldu. Sayfadaki baloncuklarla, mouse yardımıyla etkileşime girilebildi.

Reklamveren: Persil
Kampanya: ” Yeşil Baloncuklar / Rich Media ”
Yayın Yeri: Mynet Kadın

Ege Yapı – Batışehir

Ege Yapı – Batışehir projesini tanıtmak üzere ödeme zorluklarının ev almak isteyenleri engellediği iç görüsünden yola çıkarak bir native native içerik hazırlandı . İçerikte ödeme koşulları kadar bir evi değerli kılan lokasyon, sosyal imkânlar gibi özelliklerden bahsedildi. İçerik sonunda Batışehir projesine yönelik kısa bir bilgi yer alırken daha fazlası için ilgili sayfaya sayfaya yönlendirme yapıldı

Reklamveren: Ege Yapı
Kampanya: ” Batışehir / Native Makale ”
Yayın Yeri: Mynet

Shell – Yollarda Bulurum Shell’i

Shell için kampanya detaylarının katlanan kartlar üzerinden kullanıcılara anlatıldığı bir rich media hazırlandı. Kullanıcı banner ile etkileşime girdiğinde, reklam katlanmış bir kağıdın açılması şeklinde sola doğru açılmaya başladı. Her katta en iyi hizmetin Shell’de olduğunu anlatan mesajlara yer verildi.

Reklamveren: Shell
Kampanya: ” Yollarda Bulurum Shell’i / Kartlar / Rich Media ”
Yayın Yeri: Mynet Anasayfa

Samsung – SUHD TV

Samsung SUHD TV’nin farklı bir deneyimle incelenebileceği bir rich media hazırlandı. Masthead ve pageskin alanlarında konumlandırılan çalışmada, kullanıcılardan ürünün özelliklerini incelemek için sayfayı scroll etmeleri istendi. Kullanıcılar sayfayı scroll ettikçe, pageskin alanlarındaki mesajlar değişti. Televizyonu her açıdan inceleyen kullanıcılar, detaylı bilgi için tıkladıklarında markanın sitesine yönlendirildiler.

Reklamveren: Samsung
Kampanya: ” SUHD TV / Rich Media ”
Yayın Yeri:Mynet Yemek

Mynet Content Studio’dan Yaratıcı Reklam Çözümleri