Mynet Content Studio’dan Yaratıcı Reklam Çözümleri

Mynet Content Studio’nun Mart ayında hazırladığı Native ve Rich Media reklam uygulamalarından en beğenilenleri sizin için bir araya getirdik.

Nescafe – “#AklımdanGeçen / Tweet Wall / ” 

Nescafe için kullanıcıların #AklımdanGeçen hashtag’iyle tweet atıp, atılan tweetleri inceleyebileceği bir rich media hazırlandı. Çalışmamada atılan tweetler, pageskin alanlarında yer alan Nescafe kupalarının etrafında konumlandırıldı. Kullanıcılar atılan tweetleri, mouselarını kupaların üzerinde gezdirerek incelediler.

Reklamveren: Nescafe
Kampanya: “#AklımdanGeçen / Tweet Wall / ” – Rich Media
Yayın Yeri: Mynet AnaSayfa

Garanti Bankası – Kazançlı Kasko

Garanti Bankası için kasko kampanyasının detaylarını, kullanıcılara katlanan kartlar üzerinde anlattığımız bir rich media hazırladık. Kullanıcı banner ile etkileşime girdiğinde, reklam katlanmış bir kağıdın açılması şeklinde sola doğru açılmaya başladı. Her katta kampanyanın bir avantajına yer verildi. Kampanya detaylarını inceleyen kullanıcılar, kasko başvurusu için markanın sitesine yönlendirildiler.

Reklamveren: Garanti Bankası
Kampanya: “Kazançlı Kasko ” – Rich Media
Yayın Yeri: Mynet Anasayfa

Türk Telekom – Denemesi Bedava

Türk Telekom’un ‘Denemesi Bedava’ kampanyası için Mynet altında özel, interaktif bir sayfa hazırladık. Sayfayı scroll ederek gezen kullanıcılar, içerik sonunda link yönlendirmesiyle Türk Telekom’un kampanya sayfasına yönlendirildi.

Reklamveren: Türk Telekom
Kampanya: “Denemesi Bedava ” – Micro Site
Yayın Yeri: Mynet

Prima – En Uygun Bebek Bezi

Bebek bakımında hijyen konusuyla ile ilgili ebeveynlere günlük hayatlarında faydalanabilecekleri bir içerik hazırlandı. İdeal bebek bezinin özellikleri ve bebeklerde hijyen konusuna nasıl yaklaşılması gerektiğiyle ilgili verilen bilgilerden sonra kullanıcılar, Prima’nın ilgili kampanya sitesine yönlendirildi.

Reklamveren:Prima
Kampanya: “En Uygun Bebek Bezi ” – Native Makale
Yayın Yeri: Mynet Kadın

Fiat Egea – Ezber Bozan Sedan

Fiat Egea için hazırlanan özel sayfada, otomobillerdeki özelliklere gerçekten ihtiyaç duyulup duyulmadığının sorgulandığı bir içerik hazırlandı. İçerik sonuna kadar scroll eden kullanıcılar en sonda Fiat-Egea teklifiyle karşılaştı ve ilgili siteye yönlendirme yapıldı.

Reklamveren: Fiat
Kampanya: “Ezber Bozan Sedan ” – Micro Site
Yayın Yeri: Mynet

Hotpoint – Çeyiz Hazırlığı

Evlenecekler için çeyiz hazırlamaya yardımcı olmak amacıyla hazırlanan içerikte, düğün hazırlık süreciyle ilgili bilgiler verildi. İçerik sonunda Hotpoint beyaz eşya kampanyasına yer verildi ve ilgili kampanya sitesine yönlendirme yapıldı.

Reklamveren: Hotpoint
Kampanya: “Çeyiz Hazırlığı ” – Native Makale
Yayın Yeri:Mynet Kadın

Jeep – Sınırları Zorlayan Otomobil

Otomobilin teknik özelliklerinin yanı sıra görünüşü, performansı, aksesuarları gibi özelliklerin öneminin vurgulandığı içeriğin sonunda kullanıcılar Jeep kampanyasıyla karşılaştı ve ilgili siteye yönlendirildi. Kampanya sonunda içerikten oldukça yüksek bir CTR elde edildi.

Reklamveren: Jeep
Kampanya: “Sınırları Zorlayan Otomobil ” – İnteraktif Makale
Yayın Yeri:Mynet

Mynet Content Studio’dan Yaratıcı Reklam Çözümleri