Mynet Content Studio’dan Yaratıcı Reklam Çözümleri

Mynet Content Studio’nun Nisan ayında hazırladığı Native ve Rich Media reklam uygulamalarından en beğenilenleri sizin için bir araya getirdik.

Flo- Podyum

Flo’nun yeni ayakkabı modellerini podyuma çıkarmak üzere bir rich media hazırlandı. Kullanıcı banner alanında yer alan reklam ile etkileşime girdiğinde, ayakkabılar sayfa üzerinde yürümeye başladı. Bu defilenin ardından markanın kampanya videosu kullanıcılara sunuldu.

Reklamveren: Flo
Kampanya: ” Podyum / Rich Media ”
Yayın Yeri: Mynet Kadın

Garanti Bankası – Cep Şubesi Kobi / Scroll

Garanti Cep Şubesi’nin kobilere sağladığı avantajların farklı bir deneyimle incelenebileceği bir rich media hazırlandı. Banner ve pageskin alanlarında konumlandırılan uygulamada, kullanıcılardan cep şubesinin avantajlarını incelemek için sayfayı scroll etmeleri istendi. Kullanıcılar sayfayı scroll ettikçe, pageskin alanlarındaki mesajlar değişti. Detaylı bilgi için reklam alanına tıklandığındaysa, kampanya detayları aşağıya doğru kayan Mynet ana sayfanın altından kullanıcılara sunuldu.

Reklamveren: Garanti Bankası
Kampanya: ” Cep Şubesi Kobi / Scroll / Rich Media ”
Yayın Yeri: Mynet Anasayfa

Vodafone – Siyah Beyaz

Vodafone Arena’nın açılışını kullanıcılar duyurmak için, Mynet ana sayfanın Beşiktaş ruhunu yansıtacak şekilde siyah beyaza dönüştüğü bir rich media hazırlandı. Kullanıcılar Mynet ana sayfaya girdiklerinde masthead alanında markanın reklamı ile karşılaştılar. Açılış mesajı süresince siyah beyaza dönüşen sayfa, mesaj sonunda normal haline geri döndü.

Reklamveren: Vodafone
Kampanya: “Siyah Beyaz / Rich Media ”
Yayın Yeri: Mynet Anasayfa

Pantene- #BirlikteDahaGüçlüyüz

#BirlikteDahaGüçlüyüz projesiyle meme kanserine karşı farkındalık yaratmak isteyen Pantene için hazırlanan içerikte, meme kanserinin erken teşhisi, meme kanserine karşı mücadele yöntemleri gibi konulara değinildi. İçerik sonunda kullanıcıların sosyal medyada bir arada olabilmeleri amacıyla hazırlanan hashtag’e ve Memeder’in sitesine yönlendirme yapıldı.

Reklamveren: Pantene
Kampanya:  ” #BirlikteDahaGüçlüyüz / Native Makale ”
Yayın Yeri: Mynet Kadın

Kinetix – Murat Dalkılıç’ın Günlüğü

Kinetix için hazırlanan içerikte, Murat Dalkılıç’ın bir haftasının nasıl geçtiği ele alındı. Dalkılıç’ın tempolu yaşamına ve bu tempoda ayakkabısının önemine dikkat çekilen içerik Kinetix’in reklam videolarıyla da desteklendi. Her sayfada başka bir ayakkabının gösterildiği içerikte, kullanıcılar tek tıkla istedikleri ayakkabıyı inceleyebildi. İçerik sonunda Kinetix’in kampanyasına yönlendirme yapıldı.

Reklamveren: Kinetix
Kampanya: ” Murat Dalkılıç’ın Günlüğü / Microsite ”
Yayın Yeri: Mynet

Alfa Romeo – Senin Araban Nasıl Olmalı

Alfa Romeo-Giulietta için hazırlanan testte, kullanıcılara arabadan beklentiler, stil, performans, kullanma sıklığı gibi sorular soruldu. Test sonunda kullanıcılar işaretledikleri seçeneklere göre farklı sonuçlarla karşılaştı. Arabasını daha fayda odaklı kullanan, tercihleri ekonomik seçeneklerden yana olan, ama stilinden de vazgeçmeyenlere Giulietta’nın dizel modeli sunulurken, stil ve tutkuyu her şey olarak görenlere de Giulietta’nın benzinli modeli sunuldu.

Reklamveren: Alfa Romeo
Kampanya: ” Senin Araban Nasıl Olmalı / Native Test ”
Yayın Yeri:Mynet Kadın

Becel – Kalbini Sev

Becel’in ‘Kalbini Sev’ uygulaması için hazırlanan özel sayfada, kullanıcılara kalp sağlıklarını nasıl koruyabilecekleri hakkında çeşitli bilgiler verildi. Sayfayı scroll ederek gezen kullanıcılar, sayfayı scroll ettikçe gelen faydalı bilgilerle içeriği okudu. İçerik sonunda uygulamaya yönelik kısa bir bilgi yer alırken daha fazlası için indirme sayfasına yönlendirme yapıldı.

Reklamveren: Becel
Kampanya: ” Kalbini Sev / Microsite ”
Yayın Yeri:Mynet

Mynet Content Studio’dan Yaratıcı Reklam Çözümleri