Mynet ve Plaython Güçlerini Prime World İçin Birleştirdi

mynet-ve-plaython-guclerini-prime-world-icin-birlestirdi

Mynet ve Plaython, Prime World oyunu için yaptıkları yayın ortaklığı anlaşmasını duyurdu. 16 milyon aylık aktif kullanıcısı ve farklı platformlar üzerinde aylık aktif 10 milyona yakın oyuncusu ile Türkiye’nin lider yerel internet platformu Mynet ve Türk oyun sektörüne hareket getiren projeleriyle dikkat çeken Plaython, güçlerini Prime World oyunu için birleştirdi. Türkiye’deki oyuncu kitlesini her geçen gün arttıran Prime World, Mynet ve Plaython’un yayın ortaklığı anlaşmasıyla daha geniş bir oyuncu topluluğuna ulaşacak.

Plaython, Prime World’ün geçtiğimiz iki yıl içinde Türkiye’de büyük ilgi görmesi ve kendi kemik kitlesini yaratmasını dikkate alarak oyunun Türkiye’deki lisans haklarını yayıncı Nival’den satın almıştı.

Plaython’un CEO’su Taygun Alban, Mynet ile yapılan yayın ortaklığı anlaşması için şunları söylüyor: “Mynet ile ortak noktada buluşmak ve beraber çalışmak oldukça heyecan verici. Prime World oyuncularının ve oyunla henüz tanışmamış MMO, RTS ve MOBA oyuncularının da bizim kadar heyecanlanıp sevineceklerini düşünüyoruz. Prime World başladığımız günden bu yana büyümeye devam ediyor ve artık çok daha büyük bir kitleye ulaşabileceğimizi umuyoruz. Türk oyuncu topluluğunun hem rekabetçi hem işbirlikçi oyun tarzını sevdiği bir gerçek. Prime World oyuncularımızın tüm beklentilerini karşılıyor. Mynet ile olan iş birliğimiz sayesinde oyunun daha da büyüyüp gelişeceğinden eminiz.”

Prime World’e kendi platformunu açan Mynet’in Oyun Grup Direktörü Güvenç GÜNGÖR’se Plaython ile yaptıkları ortaklık anlaşması için; “Özellikle strateji, PvP ve takım oyunu sevenlerin zevkle takip ettiği Prime World’ün Türkiye yayıncısı olmak ve oyun severlerle buluşturmak bizim için oldukça heyecan verici. Prime World’ü portföyümüze ekleyerek oyuncularımıza sunduğumuz oyun alternatiflerini genişletmek ve dolayısıyla oyuncularımızın memnuniyetini arttırmak başlıca hedefimizdi. Oyun yayınlamaya yeni başlamış olmamıza karşılık gelen olumlu tepki ve talepler hedefimize kısa sürede ulaşacağımızı gösteriyor. AAA kalite grafikleri ve zengin içerikleri ile dikkat çeken Prime World oyununun yayıncısı olmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

“Yepyeni bir savaş başlıyor” sloganıyla dikkat çeken Prime World’ü indirip oynamak için: http://oyun.mynet.com/

MYNET HAKKINDA

Mynet, 16 milyon aylık aktif kullanıcısı ve %50’lik erişim oranı ile Türkiye’nin lider yerel internet platformudur (*Kaynak Comscore Aralık 2014). 1999 Mart ayında Emre Kurttepeli tarafından kurulan Mynet, Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren bir internet devi olarak pazarın gelişmesine önemli katkılar sağlamış ve 15 yıllık geçmişinde imza attığı ürünler ile Türk internet kullanıcısının en çok tercih ettiği markalardan biri olmuştur.

Bugün oyundan eğitime, haberden videoya, farklı içeriklerle kullanıcılarının taleplerini karşılamaya çalışan Mynet’in 30’un üzerinde içerik servisi bulunuyor.

Farklı platformlarda 10 milyona yakın oyuncuya erişen Mynet’in Elex, Bigpoint, Smeet ve Plaython gibi uluslararası Oyun üreticileriyle işbirlikleri bulunuyor.

Facebook’ta yaklaşık 6 milyon aktif kullanıcısı bulunan Mynet, dünya genelinde uygulama geliştiricileri arasında ilk 50’ye girmiş ilk Türk firmasıdır.

PLAYTHON HAKKINDA

2014 yılında faaliyete giren Plaython AAA kalite PC ve Mobil oyunlara odaklanan bir girşim. Bu doğrultuda ilk yatırımı olan Prime World’ü Türkiye’de yayınlayan Playton 2015 yılı için heyecan verici yeni projelere odaklanış durumda.