Mynet Yeni İş Ortaklıkları ile Yetkinliklerini Arttırıyor

Mynet, “Markaları hedef kitleleriyle en etkin şekilde buluşturma” vizyonu ile sürekli yeni teknoloji ve işbirliklerine yatırım yapıyor. Art arda içerik ve teknoloji iş birliklerine imza atarak reklamverenlerin ihtiyaç duyduğu reklam çözümlerine odaklı yayıncı iş ortağı olmaya devam ediyor.

Blippar İşbirliği ile Kullanıcı Etkileşimi Yüksek Reklam Kampanyaları

blk1

Mynet, Blippar uyumlu içerik ve reklam kampanyaları üretmeye başladı. İçeriğin “Blippar mobil uygulaması” üzerinden görüntülenmesi ile görsellerin boyut kazanarak kullanıcı ilgi ve etkileşimini arttırması
ve kullanıcılara çok farklı interaktif bir deneyim sunması hedefleniyor. Halihazırda 1 milyonun üzerinde indirilen Blippar mobil uygulaması, Mynet platformları üzerinde yayınlanacak Blippar uyumlu üretilmiş içerik ve reklam kampanyalarında kullanılabilecek.

Bugüne kadar basılı medyada farklı projelerde kullanılmakta olan Blippar teknolojisi ilk defa Mynet işbirliği ile online platformlardaki kampanyalarda kullanılıyor.

Vision Critical İşbirliği ile Reklam Kampanyalarının Etkinliğini Ölçümleme ve Geliştirme

blk2

Reklam kampanyalarının kullanıcılarda yarattığı etkiyi ölçümlemek ve kampanyanın kullanıcı algısı üzerindeki etkisiyle ilgili markalara geri bildirimde bulunabilmek üzere Vision Critical firmasıyla işbirliğine giden Mynet, web ve mobil platformlarında yayınlanan reklam kampanyalarını gören/görmeyen kullanıcılarına Vision Critical’ın uzman ekibiyle birlikte hazırladığı kampanya sonrası değerlendirme anketlerini sunarak kampanyanın kullanıcı üzerindeki etkisini ölçümlüyor.

Anket sonuçları ile birlikte kampanyaya ilişkin tavsiyeleri içeren raporu markalarla paylaşıyor. İhtiyaç halinde kampanyaya hızlı müdaheliyi mümkün kılarak etkinliği ve verimliliği arttırıyor.

iBeacon Entegrasyonu ile Mynet Mobil Uygulamaları Üzerinden Kullanıcıyla Anlık Etkileşim

h2

Kullanıcıların konumlarına bağlı olarak kullanıcılara içerik ve bildirim sunma imkânı sağlayan bir “mikrolokasyon altyapısı” olan iBeacon teknolojisinin Mynet’in tüm mobil uygulamalarına entegre edilmesiyle 21.000’in üzerinde mağaza ve havaalanı benzeri noktalarda bulunan Mynet kullanıcılarına anlık bilidirim sağlamak ve içerik
sunmak mümkün hale geliyor.

iBeacon teknolojisi entegre edilen Mynet’in mobil uygulamalarını kullanarak Mynet’in 8 Milyonun üzerindeki mobil kullanıcısının izinli veritabanında alışveriş alışkanlıklarını görüntüleyip, kişiye özel kampanya ve bildirimler sunarak potansiyel müşterilerinize ulaşabiliyorsunuz.

Mobilike İşbirliği ile “Seamless” Teknolojisi Mynet Mobil Uygulamalarında

Mobilike tarafından geliştirilen Seamless teknolojisinin Mynet mobil uygulamalarına entegre edilmesiyle birlikte Seamless teknolojilerini kullanmak isteyen tüm reklam verenler Mynet uygulamalarını da kampanyalarına dahil edebiliyor.

Akıllı telefonların özelliklerini kullanarak mobil reklamcılığın verimliliğini arttıran Seamless teknolojisi, akıllı telefonların tüm sensörlerini kullanarak kullanıcıların batarya ve hafıza durumu, uygulama kullanım alışkanlıkları, konum geçmişi gibi gelişmiş kriterlere göre hedefleme opsiyonlarını reklamverenin kullanımına açıyor ve en doğru hedef kitleye en doğru zamanda ulaşmalarını sağlıyor.

Lotame İşbirliği ile Hedef Müşteri Kitlenize Doğrudan Erişim

Mynet hedefli reklam gösterim imkanlarını geliştirmek üzere yaklaşık 1,5 yıl önce Veri Yönetim Platformu (DMP) olarak Lotame ile işbirliğine gitti.Reklam verenlerin veriye dayalı strateji üretme ihtiyaçlarını karşılamak üzere mevcut demografik, coğrafi ve teknik hedefli reklam gösterim olanaklarına ilgi alanı, tüketim ve kullanım alışkanlıklarına göre hedefleme yetkinliklerini de ekleyerek markalar için en doğru hedef kitle segmentine reklam yatırımı yapma imkanı sunuyor. Bu alt yapı ile Mynet’in hedef kitlenize uygun olduğunu düşündüğünüz servislerinde reklam yatırımı yapmak ile birlikte hedef kitlenize Mynet’in tüm platformlarında içerikten bağımsız olarak da ulaşmanız mümkün hale geldi.

Group Medya İşbirliği ile “Kadın Hedef Kitle” Odaklı Zenginleşen İçerikler

Marie Claire’den Women’s Health’e Group Medya bünyesindeki birbirinden farklı yayınlar ile niş konularda da derinlemesine içerik sunma amacı ile işbirliğine giden Mynet, bir yandan kullanıcılarını zengin ve özgün içeriklerle buluştururken bir yandan da Group Medya ile ortaklaşa sunduğu projelerle markaları hedef kitleleri ile buluşturmaya devam ediyor.

Online Reklam Bütçenizi Boşa Harcamadığınızdan Emin Misiniz?

Türk online platformlar arasında ilk “process audit”i yurt dışından uzman kadro getirilmesini sağlayarak uygulayan kurum olan Mynet sunduğu reklamların gerçekten kullanıcı tarafından görünen “viewable” reklam olması konusunda kurulduğu günden bugüne sektörde etik standartlar konusunda en hassa olan firmaların belki de başında geliyor.
Video izlenmelerinizin, reklam gösterimlerinizin gerçekten ne kadarının kullanıcılar tarafından tüketildiğini ölçmek bugünkü teknolojiler sayesinde çok daha kolay. Reklam yatırımlarınızın değerlendirirken gerçekten tüketilen reklam alanlarına yatırım yaptığınızdan emin olmanın en güvenli yolu ise yaptığınız mecra tercihinden geçiyor.

Mynet Yeni İş Ortaklıkları ile Yetkinliklerini Arttırıyor