Tüketiciler İnternette En Fazla Otomotiv Ürünlerini Araştırıyor, Mynet, Otomotiv Sektörüne Yatırım Yapıyor

Tüketiciyi markayla bir araya getirme ve markayla etkileşime geçmesini sağlama açısından en etkin kanalların başında yer alan dijital mecralar aynı zamanda sahip oldukları yüksek erişim güçleri nedeniyle birçok marka için potansiyel vaat ediyor.
Dijital mecralar, marka imajını ve bilinirliğini geliştirmeye ilişkin kampanyalardan müşteri sadakatini arttırmaya yönelik projelere, pek çok farklı amaçla kullanılıyor. Ancak günün sonunda tüm pazarlama kampanyaları doğrudan ya da dolaylı olarak markanın “satış arttırma hedefine” hizmet ediyor.

Tüketicilerin oldukça büyük bir bölümünün satın alma yapmadan önce satın alacakları ürünler hakkında internetten araştırma yaptığı ve internet kullanıcılarının da 35 milyona yaklaştığı göz önünde bulundurulduğunda markaların dijital mecralardaki varlık ve duruşları daha da önemli hale geliyor.

İnternette En Fazla Araştırılan Ürün Grubu Otomotiv

Ernst & Young tarafından yapılan araştırma sonuçları Otomotiv ürünlerinin internette en fazla araştırılan ürün gruplarının başında geldiğini gösteriyor. Katılımcıların yüzde 48’i otomobil satın alma kararı öncesinde 3-10 saat, yüzde 22’si 10 saatten fazla online araştırma yapıyor.

tuketiciler-internette-en-fazla-otomotiv-urunlerini-arastiriyor-mynet-otomotiv-sektorune-yatirim-yapiyor

Deloitte tarafından yapılan 2014 yılı otomotiv tüketicileri araştırmasına göre otomotiv satın alma kararına en fazla etki eden faktörlerin başında yakın çevreden alınan tavsiyeler geliyor. Araba satın almayı düşünen tüketicilerin %57’si üretici firma web sitelerinden ve %54’ü bağımsız web sitelerinde çıkan değerlendirmelerden etkilendiklerini ifade ediyorlar.

Mynet Otomobil

Türkiye’nin lider yerel internet platformu Mynet, hem Otomobil satın alırken bağımsız sitelerde yayınlanan değerlendirmelere ihtiyaç duyan kullanıcılara zengin içerikleri ile hizmet etmek hem de potansiyel müşterilerine erişmek isteyen markalara destek olmak amacıyla “Otomobil” servisini hayata geçirdi.

Otomotiv sektöründe ilgiyle takip edilen usta gazeteci Halil Okşit ve ekibinin özgün içerikleriyle zenginleştirdikleri Mynet Otomobil servisi, hem Otomotive ilgi duyan kullanıcıların bir numaralı referans kaynağı hem de bu kullanıcılara erişmek isteyen markaların çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

tuketiciler-internette-en-fazla-otomotiv-urunlerini-arastiriyor-mynet-otomotiv-sektorune-yatirim-yapiyor-2

Mynet’in Premium display reklam çözümlerinden video reklamlarına, Native reklam uygulamalarından Mobil reklam projelerine ihtiyaç duyacağınız alternatif reklam çözümleri ve dilerseniz doğrudan otomotiv ile ilgilenen kullanıcılara erişmenizi mümkün kılan gelişkin hedefleme alt yapısı hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

web:  otomobil.mynet.com/
email: satis@mynetgroup.com
Tlf:     +90 212 365 9515