Veriye Dayalı Pazarlama

Yeni müşteri kazanmak, var olan müşterinin ilgisini korumak ve artırmak reklam verenlerin başlıca hedefi. Bu hedefe ulaşmak üzere çalışan tüm dijital medya planlamacılar da doğru reklamı, doğru zamanda, doğru kitleye; optimum maliyet koşullarıyla ulaştırma çabası içindeler.


Dijital medya planlamacılarının bu hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için öne çıkan araçların başında ise veriye dayalı strateji üretimi geliyor.

Tüketicilerin internetteki davranışları, ilgi alanları, satın alma/kullanım alışkanlıkları ve demografik bilgileri birleştirilerek oluşturulan kullanıcı segmentleri dikkate alınarak gerçekleştirilen reklam yatırımları ile daha efektif sonuçlara ulaşmak mümkün.

Pazarlama Profesyonellerinin Pazarlama Öncelikleri*

veriye-dayali-pazarlama

2014 yılında Amerika’daki pazarlama profesyonelleri ile yapılan araştırma sonuçlarına göre yeni müşteri kazanımı ve müşterilerin ürün/hizmete olan ilgisini arttırma Pazarlamacıların gündemindeki en önemli iki konu olarak öne çıkıyor.

Pazarlama Araçları ve Karşılaşılan Güçlükler**

veriye-dayali-pazarlama-2

Bir diğer araştırma sonucuna göre ise pazarlama yöneticilerinin %72’si online platformlarda markanın hedef müşteri kitlesine ulaşmanın üstesinden gelmeleri gereken en önemli güçlüklerin başında geldiğini ifade ediyorlar.

Araştırmaya katılan Pazarlama yöneticileri, hem bu güçlüğün üstesinden gelebilmek hem de yeni müşteri kazanımı ve mevcut müşteri ilgisinin arttırılması hedeflerine ulaşabilmek için dijital reklam harcaması yaparken yüksek kullanıcı hacmi olan ve kullanıcılarını segmente edebilen yayıncılarla işbirliği içinde olmaları gerektiğini düşünüyorlar.

500+ kullanıcı segmenti 

Reklam verenlerin veriye dayalı strateji üretme ihtiyaçlarını karşılamak üzere teknoloji yatırımlarına odaklanan Türkiye’nin yerel lider internet platformu Mynet, mevcut demografik, coğrafi, ve teknik hedefli reklam gösterim olanaklarına ilgi alanı, tüketim ve kullanım alışkanlıklarına göre hedefleme yetkinliklerini de ekleyerek markanız için en doğru hedef kitle segmentine reklam yatırımı yapma imkanı sunuyor.

Bu alt yapı ile Mynet’in hedef kitlenize uygun olduğunu düşündüğünüz servislerinde reklam yatırımı yapmak ile birlikte potansiyel müşteri segmentinize Mynet’in tüm platformlarında ulaşmanız mümkün hale geldi.

Mynet kullanıcılarının ilgi alanları ve davranışları dikkate alınarak Lotame altyapısı üzerinde oluşturulmuş 500’ün üzerinde kullanıcı segmentinden hedef kitlenize en uygun segmenti seçerek Mynet’in yüksek kullanıcı erişimi sayesinde markanızın mesajını en doğru ve en yaygın hedef müşterilerinize ulaştırmak için bizimle irtibata geçin.
email: satis@mynetgroup.com
Tlf:     +90 212 365 9515

Faydalanılan Kaynaklar: 
www.emarketer.com/
www.exacttarget.com/
*The New Calculus of Marketing, Forrester Consulting
**Marketing Got Complicated, DNN & Lawless Research

[/vc_column][/vc_row]

Veriye Dayalı Pazarlama